Vaipade pesemine

Vaipade puhastamine

·         Teostame pehmepõhjaga vaipade puhastamist. Vaip või vaipkate vajab kindlasti vähemalt kord aastas puhastamist, see tagab vaibale pikaajalise kasutuse ja hea väljanägemise. Märgpesu eemaldab vaibalt mustuse, mida tolmuimeja ei suuda.

·         NB! Vaipu puhastame ainult kliendi enda vastutusel. Vaipade keemilist- või vesipesu teostame trummelmasinatega. Teenuse tellija võtab riski, et vaiba pesemisprotsessi käigus võivad tekkida kahjustused (rebenemine, kokku tõmbumine, värvi muutus või mõni muu  ettenägematu kahjustus) Sellisel juhul on tegemist tootmise varjatud defektiga või ekspluatatsiooni käigus tekkinud kahjustusega ja selle eest teenuse pakkuja ei vastuta.

·         Soovitame vaipa või vaipkatet puhastada vähemalt 1 kord aastas. Meie teostame märgpesu, mis eemaldab vaipadelt mustuse, mida tolmuimeja ei suuda.

·         Teostame pehme põhjaga vaipade puhastust.

·         Puhastusse toodud vaibad peavad olema klopitud.

·         Kuna reeglina vaipadel puuduvad tootja poolsed hooldusjuhised, siis puhastame vaipu vaid kliendi omal vastutusel!

Millega peab teenuse tellija arvestama

 

·         NB! Vaipadele keemilist- või vesipesu teostame pesumasinatega. Teenuse tellija võtab riski, et vaiba pesemisprotsessi käigus võib tekkida tootel kahjustusi (rebenemine, kokkutõmbumine, värvi muutus või mõni muu ettenägematu kahjustus). Sellisel juhul on tegemist kas tootmise varjatud defektiga või ekspluatatsiooni käigus tekkinud kahjustusega ja selle eest teenuse pakkuja ei vastuta.

·         Kuigi kasutame teenuse osutamisel parimat kättesaadavat tehnoloogiat, ei pruugi kõik plekid tootelt selle käigus eemalduda. Parima tulemuse saame, kui kliendi poolt antav teave plekkide tekkimise asjaolude kohta on tõene.

·         Kõiki  plekke ja ebameeldivaid lõhnu ei ole võimalik eemaldada;

·         vaibad võivad värvi anda;

·         võib esile tulla varjatud defekte, mis on vastuvõtmisel määrdunud vaibal raskesti tuvastatavad, nagu kerged põletusjäljed ja muud väiksemad mehhaanilised kahjustused;

·         võib tekkida defekte, mis on tingitud varasemast puhastusest või selle katsest;

·         puhastatud vaibal paistavad plekid alati paremini silma kui määrdunud vaibal;

·         värviliste küünalde vahast võib vaip värvuda;

·         hallituse plekid võivad mitte eemalduda;

·         vaiba ääred võivad narmastuda;

·         vaipade valged narmad võivad jääda hallikaks või kollakaks,  ekspluatatsiooni käigus rabedaks muutunud narmad võivad eemalduda;

·         liimitud alusäärega vaibad mis vajavad keemilist puhastust võib seoses liimi eemaldumisega alusäär lahti tulla; võivad tõmbuda kokku, ääred võivad keerduda lokki;

·         niidid võivad rebeneda, kui need on eelnevalt kahjustatud ekspluatatsiooni käigus;

·         puuvillaste vaipade ühendusniidid võivad pesus puruneda, kui nad on muutunud ekspluatatsiooni käigus rabedaks.

LIIMPÕHJAL, TAFTING, RÜÜSVAIBAD

·         liimpõhi võib eemalduda (eriti ääred);

·         vaip võib kaotada vormi;

·         liimi võib hakata jätkuvalt pudenema ka pärast puhastust;

·         põimitud rüüslõngad võivad hakata otstest hargnema;

·         kõrge narmaga vaipadel vaibaaluspinda ei pruugi olla võimalik saada puhtaks;

·         villastel vaipadel pleki eemaldamisel võivad jääda randid, mis on seotud põhjaliimi lahustumisega;

KUMMIPÕHJAGA VAIBAD

·         ekspluatatsiooni käigus rabedaks muutunud kummipõhi võib puruneda ning osaliselt või täielikult eemalduda