Keemiline puhastus

  • Keemiline puhastus on meetod, mille puhul rõivaste ja teiste tekstiilide puhastamiseks kasutatakse töölahusena vee asemel perklooretüleeni lahust, seda nimetatakse kuivpuhastuseks (dry clean)
  • Keemilist pesu kasutatakse eelkõige mitmest erinevast materjalist valmistatud rõivaesemete (kostüümid, ülikonnad, mantlid jne) või muude analoogsete toodete puhastuseks. Toote tootja otsustab, millist tehnoloogiat võib antud toote hooldamisel kasutada, kui tootja on hooldusjuhendisse kirjutanud dry clean või märgid O, P, W , F - siis antud tooteid on soovitav hooldada keemilise puhastuse tehnoloogiat kasutades. Lahusti ja sobivate abiainete koostoimes eemalduvad sellised plekid, mida vesipesu meetodil ei õnnestu eemaldada
  • Antud tehnoloogia kasutamisel esinevad samad ohud nagu vesipesu korral. Iga hooldus on kangale kulu ja selle tulemusena võivad esile tulla toote varjatud  või kulumisest tingitud defektid. Tootele lisatud aksessuaarid võivad saada kahjustatud (lukutilad, nööbid, täiendavad kaunistused jne). Selliste defektide ilmnemine ei ole seotud pesemistehnoloogia rikkumisest, vaid eelpool nimetatud põhjustest. Tootel võib esineda värvitooni muutus,  sellest tulenevalt soovitame toode tuua hooldusse komplektis ( kapuuts, vöö jne), sest hoolduse käigus võib tekkida värvitooni muutus ja toote, kui terviku kasutamine, võib olla visuaalselt häiriv.